Правила поведінки здобувача освіти у закладі освіти

Правила поведінки

здобувача освіти у Херсонській гімназії №2

Херсонської міської ради

Правила поведінки здобувача освіти  розроблено відповідно до чинного законодавства України: статті 53 Закону « Про освіту» «Права та обов’язки здобувачів освіти», Статуту школи, Правил внутрішкільного розпорядку, Порядку організації пропускного режиму та Правил відвідування закладу освіти

І. Прихід до школи

Здобувач освіти повинен:

1.   Приходити до школи не пізніше 8.15.

2.  У разі пропуску занять  надавати класному керівнику документ (довідку від лікаря або заяву від батьків).

3.  Дотримуватися порядку організації пропускного режиму на території закладу освіти.

Здобувачу освіти забороняється:

1.  Приносити до школи та на її територію ножі, леза, насіння, жувальну гумку, сірники, запальнички та інші предмети, які можуть бути небезпечними для життя і здоров’я оточуючих.

ІІ. Єдині вимоги до здобувачів освіти під час проведення уроків, факультативних занять, гуртків

Здобувач освіти повинен:

1. У разі спізнення на урок без поважної причини   надавати щоденник для  зауваження педагога.

2. До початку уроку перевірити наявність усього необхідного для проведення  занять.

3.   Приходити на урок із виконаним завданням. У разі відсутності  на попередньому уроці обов’язково виконати  домашні завдання.

4.   Дотримуватись правил техніки безпеки в навчальних кабінетах, у спортивній залі.

Здобувачу освіти забороняється:

1.     Залишати після себе робоче місце неприбраним.

2. Відкривати вікна у навчальних кабінетах без дозволу вчителя (виняток: присутність вчителя у класі та його дозвіл).

3.   Користуватися не за призначенням мобільним телефоном та іншими гаджетами (під час уроку вони мають бути відключеними).

4.     Виходити з кабінету без дозволу вчителя під час уроку.

ІІІ. Єдині вимоги  до зовнішнього вигляду здобувача освіти

Самоврядування закладу освіти звертається до батьків із проханням постійно контролювати виконання школярами  вимог до зовнішнього вигляду

Здобувач освіти повинен:

1.     Приходити  до школи в одязі ділового стилю.

2.     Під час перебування в школі  не використовувати   прикраси, косметику та взуття на високих підборах (не вище 5 см). Заклад освіти не несе відповідальності за пошкодження або втрату учнями особистих речей.

3.     Слідкувати за особистою гігієною, мати охайну зачіску.

4.  На урок із фізичної   культури  обов’язково приходити у спортивній формі та спортивному взутті (навіть при звільненні).

ІV. Поведінка здобувачів освіти під час перерв

Здобувач освіти повинен:

1.     Дотримуватися етикету та культури гендерної  поведінки.

2.     Під час перерви здобувач освіти зобов’язаний:

а) підготувати робоче місце до наступного заняття;

б) реагувати на зауваження чергового вчителя;

в) не заважати іншим здобувачам освіти відпочивати.

Здобувачу освіти забороняється:

1.  Вживати непристойні вирази і жести, застосовувати моральний та    фізичний тиск на оточуючих.

2.     Копіювати дії, небезпечні для власного життя і здоров'я та оточуючих.

3.     Споживати їжу та напої в непризначених для цього місцях.

4.     Забороняється паління тютюнових виробів, а також електронних сигарет.

V. Збереження шкільного майна та відповідальність учасників освітнього процесу

Здобувачу освіти забороняється:

1.     Псувати шкільні меблі, комп’ютерну техніку, бруднити  стіни, двері у класах, коридорах та інших приміщеннях.

2.     Засмічувати прилеглу до школи територію та пошкоджувати спортивне знаряддя.

Здобувачі освіти:

1. Несуть відповідальність за збереження шкільного майна. У разі псування, знищення шкільного майна - відшкодування здійснюється у Порядку, передбачено чинним законодавством.

У разі систематичного порушення «Правил поведінки здобувача освіти» педагогічна рада може порушувати   питання про притягнення батьків або осіб, що їх замінюють, здобувачів освіти   до відповідальності у порядку, визначеному чинним законодавством.